rus rusya bayrak

Takvim denince akla sadece günümüzde kullandığımız miladi takvim değil aynı zamanda hesaplama takvimleri de akla gelir. İşte o takvimlerden birisi olan rus takvimi nedir? Rus takvimi ile hamilelik planlama ve cinsiyet öğrenme hakkında bilgiler aşağıda yer almaktadır.

RUS TAKVİMİ TUTUYOR MU

Rus takvimi ne işe yarar, önce bunu açıklayalım; Anne ve babanın doğum tarihi ile, annenin son regl tarihini dikkate alarak bir hesaplama yapılması ile bebeğin cinsiyetinin tespit edilmeye çalışmasına dayanan bir hesaplama şeklidir. Rus takvimi cinsiyet hesaplama anne ve babanın hücre yenilenmeleri tahmin edilerek belirlenmektedir. Rus takvimi kan yenileme sistematiği üzerine kurulmuş bir hesap yöntemi olup, bilimsel bir gerçeklikten bahsedilmesi şimdilik mümkün değildir. Ancak bu konuda tutanlar, doğru tahmin edenler olduğu konusunda açıklamalar yapanlar sosyal medyada da dış dünyada da mevcuttur. Fakat şunu unutmamak gerekir, bir bebeğin cinsiyeti ya kız ya da erkek olacaktır. Yani her halükarda yüzde 50 doğruluk payı mevcuttur. Bu nedenle tamamen tahmine dayalı olarak yapılan bir tespitin dahi yüzde 50 doğru çıkma ihtimali mevcuttur. Dolayısıyla Rus takvimi gibi tablo, teknik, tıbbi terminoloji içermeyen takvimleri dikkate almak konusunda takdir sizindir. Hamilelik planlama gibi son derece önemli bir konuda Rus takvimini değil, uzman doktorların tavsiyelerini dikkate almanızı şiddetle öneririz. Nihayeten rus takvimi cinsiyet hesaplama doğru mu çıkıyor veya doğru mu yanlış mı değil mi gibi soruların yanıtı maalesef ”yok.” Yine buna göre ikiz bebek, üçüz bebek, dördüz bebek, kız bebek, erkek bebek hamileliği gibi şeylere itibar etmenin de pek bir anlamı yok. Her şey bir kenara, hamilelikten itibaren zaten 4 ay sonunda bebeğin cinsiyetini öğrenmek mümkün olabiliyor.

*** rus takvimi 2020 tablo hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir